خب، کدام یک از جملات زیر تا به حال به گوش شما خورده‌اند؟!

  • زنگ زدم. تلفنتون اشغال بود. یک ساعت پشت سرهم زنگ زدم بهتون بگم که کلاستون افتاده هفته‌ی بعد، اما ماشالله به چونه‌ی گرم شما. تق!
  • شما در جریانید که تلفن خونتون مسدود شده و اینطوری عصبانی هستی که بهت خبر ندادیم امتحان کنسل شده! من که نمی‌تونم پیک بفرستم در خونه‌ی شما یه نفر …
  • فکر کردی من اینجا بیکارم به تک‌تک ۵۰۰ نفر بچه‌های آموزشگاه زنگ بزنم و بگم مابقی شهریه‌شونو واریز کنن؟ خود ۱۱۸ هم نمی‌تونه اینکارو بکنه!
  • بابا به خدا این منشی ما ۵ بار تو هفته‌ی گذشته با دختر شما تماس گرفته که بهش بگه استاد روز کلاس را تغییر داده، اما چه گناهی کرده که دخترتون جواب نداده …
  • این قبض تلفن برای یک ماهه فقط؟ مگه چقدر تلفن زدیم؟ از بس که هی این استادا روزهای کلاسشون را عوض کردن و ما مجبور شدیم تلفن بزنیم! آخه مگه ما چقدر درآمد داریم که بخوایم این همه پول تلفن بدیم.

تک‌تک جملات بالا را با گوش‌های خودم شنیده‌ام. از آن زمانی که خانواده‌ها فکر می‌کردند بچه‌ها باید به انواع اقسام کلاس‌ها بروند تا همین امروز که حدوداً ۲۷ سال دارم. با کسب‌وکارهای مختلف و انواع و اقسام آموزشگاه‌ها سروکار داشتم. خیلی از روزها بود که با هزار زحمت خودم را به آموزشگاه می‌رساندم و کلاس کنسل شده بود و نصف بچه‌ها خبر نداشتند.

این موضوع، همه را عصبانی می‌کرد و خاطره‌ی تلخی از آموزشگاه در ذهن‌ ما به جا می‌گذاشت. ما ناراحتی‌هایمان را بر سر منشی بخت برگشته خالی می‌کردیم. غافل از اینکه می‌شد راهی بهتر پیدا کرد. یک راه‌حل آسان، ارزان و با پایین‌ترین هزینه‌!

هرچه جهان بیشتر پیشرفت می‌کند، نیاز ما به ارتباطات و داد و ستد اطلاعات بیشتر می‌شود. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی در جهان، مهم‌ترین صنعتی که به موازات آن رشد می‌کند، صنعت آموزش است. امروزه محال است در کوچه و خیابانی قدم بزنیم و برق تابلوی آموزشگاه‌های گوناگون توجه ما را به خود جلب نکند، آموزشگاه‌هایی که قبلاً تک‌وتوک در گوشه‌ و کنار شهر دیده می‌شدند و همینطور روزبه‌روز به تعداد دانشجویان، اساتید و انواع کورس‌های آموزشی اضافه می‌شود.

از طرفی دیگر مگر می‌شود این حجم از دانش‌آموز، هنرجو، استاد و این همه کلاس‌های آموزشی را همچون گذشته و با روش های سنتی سرو سامان داد؟ مسلماً پاسخ شما هم منفی است.

حالا حرف حساب ما چیست؟ ما به شما سامانه پیامکی گیلان اس ام اس را پیشنهاد می‌دهیم. شما از طریق این سامانه نه تنها به بهترین شکل می‌توانید به تبلیغ آموزشگاه خود بپردازید، بلکه می توانید برای ساماندهیِ تمام بخش‌های داخلی آموزشگاه خود از این سامانه استفاده کنید.

یک بار دیگر به جملاتی که به صورت فهرست‌وار در اول متن آورده‌ام فکر کنید؛ تصور کنید برای همه‌ی این فعالیت‌ها به جای اطلاع‌رسانی حضوری و تلفنی از سرویس پیامک استفاده می‌شد. می‌بینید که تمام کارها چقدر سریع‌تر و راحت‌تر پیش می‌رود. در این مقاله ابتدا تمام روش‌هایی را که برای تبلیغات آموزشگاه شما وجود دارد، نام می‌برم. پس از آن پیشنهاد ویژه‌ی خود سامانه‌ی گیلان اس ام اس” را معرفی می‌کنم.

انواع روش های تبلیغاتی برای آموزشگاه‌ها

در این قسمت انواع تبلیغاتی که برای آموزشگاه شما می‌تواند موثر باشد را معرفی می‌کنم و پس از آن پیشنهاد ویژه‌ی خود یعنی “پنل گیلان اس ام اس” را معرفی می‌کنم.

تبلیغات گوگل

گوگل ادوردز، پلتفرم تبلیغاتی گوگل برای نمایش وب‌سایت‌ها در جایگاهی بالاتر از جایگاه طبیعی در نتایج جستجو است. این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی انتخابی کاربران و جستجوهای قبلی آن‌ها در موتور جستجوی گوگل، نمایش داده می‌شود که هر کدام از این لینک‌ها به یکی از صفحات وب‌سایت مورد نظر بازاریابان لینک می‌شود.

گوگل ادوردز بر اساس کلمات کلیدی کار می‌کند. به این ترتیب، وب‌سایت‌های مختلف می‌توانند با استفاده از کلمات کلیدی دلخواهشان تبلیغی را ایجاد کنند تا کاربران هنگام جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر، این تبلیغات را مشاهده کنند.

ایمیل مارکتینگ

برای طیف گسترده‌ای از مردم، ایمیل یکی از متداول‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارها برای ارتباطات است. اما در سال‌های اخیر به دلیل فراوانی ایمیل‌های اسپم بی‌اعتمادی مردم نسبت به ایمیل‌ها به شدت افزایش یافته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید در سال ۲۰۰۹ پژوهشگران حوزه‌ی بازاریابی دیجیتالی تخمین زده بودند که تا سال ۲۰۱۳، ۸۴% از ایمیل‌ها به اسپم تبدیل می‌شوند. به همین دلیل، کاملاً واضح است چرا مردم در برابر بازکردن ایمیل‌های خود اینقدر مقاومت می‌کنند و نرخ خواندن ایمیل‌های تبلیغاتی فقط ۱۰% است.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از جدیدترین کانال‌های ارتباطی میام مردم هستند. هیچ شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی، روزبه‌روز میان مردم محبوب‌تر می‌شوند و بخش عظیمی از فعالیت‌های اینترنتی را دربر می‌گیرند.

با این حال مخاطبین، اساتید و پرسنل یک آموزشگاه طیف گسترده‌ای از سنین متفاوت را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی را جوانان تشکیل می‌دهند. ممکن است بگویید بیشتر مراجعان ما جوان هستند، اما آنها که تمام ماجرای شما نیستند. اساتید، پرسنل و والدین محصلین آموزشگاه شما ممکن است از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند یا به اندازه‌ی جوانان درگیر شبکه‌های اجتماعی نباشند. بنابرین شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانند تمام عملکردهای شما را پوشش بدهند.

بازاریابی پیامکی

در طی سال‌ها، پیامک در دسترس‌ترین ابزار برای ارتباطات بوده است. در سال ۲۰۱۰ سرویس اس‌ام‌اس با ۴/۱۶ بیلیون کاربر محبوب‌ترین و متداول‌ترین کانال ارتباطی در جهان بود. در بازاریابی پیامکی شما در سه سطح کاملا هدفمند تبلیغات خود را انجام می‌دهید.

۱– افزایش مشتریان ثابت

شما ابتدا لیستی از مشتریان و محصلان فعلی خود تهیه کرده و در مرتبه‌ی اول، پیامک‌های تبلیغاتی خود را برای این دسته می‌فرستید. این را بدانید که دانشجویان و محصلینی که از یکی از دوره‌های شما استفاده کرده‌اند، خیلی راحت‌تر از کسانی که با آموزشگاه شما آشنایی ندارند، از سرویس‌های شما استفاده می‌کنند. شاید باورتان نشود، اما حداقل ۴۰% از درآمد شما را این مشتریان ثابت تامین می‌کنند.

با استفاده از یک سامانه پیامکی، همیشه آنها را با آموزشگاه خود درگیر نگه دارید و به تدریج تعداد مشتریان ثابت خود را افزایش دهید.

۲- تمام پیامک‌های شما خوانده می‌شوند

شاید باورتان نشود اگر به شما بگویم که ۹۸% از پیامک‌ها در بازه‌ای حدود ۳ دقیقه از زمان ارسال خوانده می‌شوند.

برای درک نیرویی که در این عدد وجود دارد، چند آمار دیگر را برای شما می‌آورم. طبق آمار ۸۴% از پست‌های فیسبوک رد می‌شوند، ۷۱% از توئیت‌ها نخوانده رها می‌شوند، ۶۳% از پست‌های اینستاگرام هرگز دیده نمی‌شوند و ۸۸% از ایمیل‌ها، هرگز خوانده نمی‌شوند. در نتیجه چنانچه شما قصد دارید پیامتان حتماً خوانده شود، پیامک راه حل بهتری است.

۳– شما می‌توانید انتخاب کنید که پیامک‌هایتان را برای چه کسی بفرستید

چه بخواهید از میان لیست مشتریان خود پیامک بفرستید، چه بخواهید تبلیغات وسیع انجام دهید، شما می‌توانید انتخاب کنید چه کسانی پیامک‌های تبلیغاتی شما را دریافت کنند. برای مثال می‌توانید انتخاب کنید که برای محدوده‌ی خود پیامک بفرستید یا اگر آموزشگاه شما دخترانه است، تنها برای دختران زیر ۳۰ سال پیامک ارسال کنید. این باعث می‌شود که تبلیغات شما در سطحی کاملاً هدفمند عمل کند.

در ادامه موارد استفاده از یک سامانه پیامکی را برای شما نام می‌برم.

موارد استفاده از سامانه پیامک

این موارد استفاده از سامانه پیامکی از نظر من است. شما می‌توانید کلی موارد استفاده دیگر برای آن پیدا کنید. اگر موارد بیشتری به ذهنتان می‌رسد حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

شروع دوره‌های جدید

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغات شروع دوره‌های جدید آموزشگاه شما ارسال یک پیامک برای تمام هنرجویان آموزشگاه شماست. آنهایی که قبلاً از دوره‌های شما استفاده کردند، ترغیب می‌شوند به فراخور نیازشان از این دوره‌ی جدید استفاده کنند و یا پیامک شما را برای دوستان و آشنایان خود فوروارد می‌کنند.

۳ دقیقه وقت بگذارید و شروع دوره‌ی جدید خود را از طریق سامانه اس‌ام‌اس خود برای مشتریان خود ارسال کنید. خواهید دید که زنگ‌های پی‌درپیِ تلفن آموزشگاهتان مجال سرخواراندن را هم از شما خواهد گرفت.

پیامک‌های اضطراری

در یک آموزشگاه کلی پیام‌های اضطراری هست که باید در سریع‌ترین زمان ممکن به دست هنرجویان شما برسد. می‌پرسید مثلاً چه؟ مثلاً اینکه کلاسی قرار است کنسل شود، یا به علت آب‌وهوا آموزشگاه تعطیل است، یا قرار است امتحانی برگزار کنید و تمام موارد مشابه دیگر … .

در تمام این موارد شما باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعداد زیادی از افراد اطلاع‌رسانی کنید. در این شرایط چه راه‌حلی راحت‌تر، بی‌دردسرتر و ارزان‌تر از پیامک وجود دارد؟

نظرسنجی

در تمام کسب‌وکارها نظرسنجی، تاثیر به سزایی در رشد و پیشرفت آن کار دارد. اما در مورد آموزشگاه‌ها قضیه خیلی خیلی جدی‌تر است. من به جرات می‌توانم بگویم که یکی از محورهای اصلی درآمد یک آموزشگاه حول نظرسنجی می‌چرخد. در حقیقت، نظرسنجی است که همه چیز را در آموزشگاه شما تعیین می‌کند و اگر غیر از این باشد، در این عرصه‌ی تنگاتنگ رقابت شما به سرعت از دور خارج می‌شوید.

شما باید در پایان هر دوره‌ی آموزشی از تک تک شاگردان کلاس نظرسنجی کنید و براساس این نظرسنجی‌ها در مورد اساتید آموزشگاهتان تصمیم‌گیری کنید. اگر می‌بینید که سه ترم است بچه‌ها از استاد فتوشاپ راضی نیستند، قطعاً با این استاد باید قطع همکاری کنید. چرا؟ خیلی ساده است، چون بازخورد منفی بر خلاف بازخورد به سرعت برق‌وباد منتشر می‌شود و یک کلاس به ظاهر پیش‌پا‌افتاده تمام آموزشگاه شما را زیر سوال می‌برد.

راحت‌تر از سامانه پیامکی راهی برای نظرسنجی وجود ندارد. استفاده از سامانه پیامکی برای نظرسنجی‌های شما چند کاربرد اساسی دارد:

  • تمام کاربران شما تلفن همراه دارند و از آن به راحتی استفاده می‌کنند.
  • در زمان شما به شدت صرفه‌جویی می‌کند و هزینه‌ی خیلی کمی برای شما دارد. قیمت هر پیامک چیزی حدود ۱۰ تومن است. اگر یک کلاس شما ۵۰ هنرجو داشته باشد و از هر کدام بخواهید ۱۰ سوال نظرسنجی بپرسید هزینه پیامک‌های شما فقط ۵۰۰۰ تومان می‌شود.
  • شما آرشیوی از تمام نظرسنجی‌های خود دارید و می‌توانید هر زمان که لازم شد از آن استفاده کنید و به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

مسابقه

از آنجایی که اکثر مخاطبان شما را جوانان تشکیل می‌دهند و اصولا‍ً جوانان هیجان را خیلی دوست دارند، شما می‌توانید برای اینکه هنرجویانتان و حتی کسانی که هنرجوی شما نیستند را به هیجان بیاورید به‌صورت هفتگی، ماهانه یا گه‌گداری برایشان مسابقه پیامکی ترتیب بدهید.

مثلاً ‌می‌توانید سالانه مسابقه استاد محبوب در آموزشگاه خود داشته باشید. این باعث می‌شود که هم اساتید شما به کیفیت کار خود اهمیت بدهند زیرا می‌دانند که توسط تمام هنرجویان آموزشگاه ارزیابی می‌شوند و هم بچه‌ها هم به کیفیت کار اساتید دقت کنند و تکاپویی در آموزشگاه شما راه می‌افتد.

این همه‌ی چیزی است که شما نیاز دارید. یک همهمه که حوالی آموزشگاه شما به راه بیافتد و قلب بچه‌ها را از شدت هیجان به تپش بیاندازد. میلیون‌ها تراکت تبلیغاتی قادر نیست برای شما چنین کاری انجام بدهد.

اطلاع رسانی و رویدادهای ویژه

شما می‌توانید تمام اطلاع‌رسانی‌ها و رویدادهای‌ ویژه در آموزشگاه را از طریق سامانه پیامکی برای مشتریان خود بفرستید. برای مثال اگر آموزشگاه شما بوفه یا کافی‌شاپ دارد، از طریق سامانه پیامکی برای مشتریان پیشنهادات ویژه و تخفیف‌های خوشمزه بفرستید. یا اگر قرار است همایشی برگزار کنید می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید که از طریق پیامک، رزرو خود را انجام دهند.

چه راهی بهتر از اینکه از طریق پیامک مشتریان خود را از وضعیت مالی‌شان آگاه کنید. اگر قرار است شهریه خود را ماهانه و اقساطی پرداخت کنند به راحتی با ارسال یک پیامک تاریخ اقساطشان را به آنها یادآوری کنید. یا اگر پرداخت خود را توسط چک انجام داده‌اند با پیامکی به آنها تاریخ چک هایشان را یادآوری کنید.

 

روابط درونی کادر اداری

سامانه پیامکی یک ابزار فوق‌العاده است که به وسیله‌ی آن می‌توانید تمام پرسنل را هماهنگ کنید، جلسات هفتگی و ماهانه را به آنها یادآوری کنید. حتی می‌توانید یک قانون برای مرخصی تعیین کنید و از پرسنل بخواهید مثلاً از دو روز قبل مرخصی‌های خود را از طریق سامانه اطلاع بدهند. این روش نه تنها به سرعت شبکه‌ای از ارتباطات میان شما و همکارانتان ایجاد می‌کند، بلکه مشارکت شما و پرسنل را هم به‌شدت افزایش می‌دهد.

و در نهایت

بازاریابی پیامکی نه محدودیت زمانی دارد و نه محدودیت مکانی که این دو جزو بهترین مزایای تبلیغات پیامکی می باشند.

امروزه، داشتن تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری تبدیل شده است و تقریباً همه‌ی افراد یک گوشی تلفن همراه دارند. قابلیت‌های بی‌شماری در یک سامانه پیامکی وجود دارد. شاید شما خیلی کارکردهای دیگری هم علاوه بر مطالبی که من در بالا گفتم بتوانید برای سامانه ایجاد کنید. به تدریج هرچه بیشتر از این سامانه استفاده کنید، بیشتر با مزایای آن و پتانسیل‌های بالقوه‌ای که در این سامانه وجود دارد برای تبلیغ آموزشگاه خود آشنا می‌شوید.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.